• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Yayınlarımız

Yerel Yönetim Dergisi

Yerel Yönetim
Yerel Yönetim dergisi, (kuruluş dönemindeki adıyla) Eminönü Hizmet Vakfı tarafından yayımlandı.
Yerel yönetimlerin sorunlarını tartışmak, yerel yönetim politikaları üretilmesine katkıda bulunmak amacıyla çıkarılan dergi, parlamenterlere ve yerel yönetim görevlilerine (vali ve belediye başkanlarına) ücretsiz olarak gönderildi. Derginin genel yayın yönetmenliğini vakfımızın kurucu üyesi, gazeteci Ayhan Fırıldak (Ayhan Erhan) yaptı. Dergide, siyaset haricinde, bilim, sağlık, eğitim, spor, mimarlık, çevre, tarih, kent yönetimi konularında doğru bilgi verilmesine özen gösterildi. Yerel yönetimlerin uygulamalarında sık görülen ve genellikle bilgi eksikliğine dayanın hataların önlenmesi amacıyla uzmanların görüşleri ve mevzuatla ilgili açıklamaları yer aldı. 
Derginin sayfalarında 20 yıl önce nelerin tartışıldığını görüyoruz. Hangi konuda kim ne demiş; tartışılan konular nasıl gelişmiş; zaman hangi görüşleri güçlendirmiş?
Burada, Haziran 1997 ile Aralık 1998 tarihleri arasında aylık olarak yayımyanan derginin 18 sayısının özgün konularla ilgili arşivini sunuyoruz. Arşiv bilgilerinin yakın geçmişimizle ilgili değerli bir kaynak olduğunu düşünüyoruz.

Not: Dergi içeriğine erişim için fotoğrafı tıklayınız. Künye için burayı tıklayınız.     

Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.217331.3424
Euro33.756133.8913
Dilber Abla
İHV Gönüllüsü